ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Φιλικές 4άρες για Νέους και Έφηβους

Το δύο στα δύο έκαναν για ακόμα μία μέρα οι ομάδες της Κ19 και Κ17 του Θρύλου. Μιας και νίκησαν 4-0 σε φιλικά, το Σάββατο, κόντρα σε Φωστήρα και Ατρόμητο, αντίστοιχα. Φιλικές 4άρες για Νέους και Έφηβους.

Οι Έφηβοι έριξαν 4άρα!

Αρχικά οι Έφηβοι επικράτησαν εύκολα κόντρα στον Ατρόμητο. Διότι σκόραραν δύο τέρματα στα πρώτα δύο λεπτά. Καταρχάς με τον Μπιμπίκα στο 1′ άνοιξαν το σκορ (1-0). Ένα λεπτό αργότερα ο Σουλανιάκου, μετά από κόρνερ του Κτένα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά (2-0). Επιπλέον, στο 57′ ο Πλις με μακρινό σουτ σημείωσε το 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Τζάμαλης στο 71′.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17 (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Καρκατσάλης, Σουλανιάκου, Φίλης, Κτένας, Πλις, Μπιμπίκας, Βασιλακόπουλος, Ζουριδάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Γιωτόπουλος, Νουχάι, Θεοδωρίδης, Χριστοδουλόπουλος, Σαμουργασίδης, Λάνα, Αλαμάνος, Πετρίδης, Οσάφι, Μιχαηλίδης, Τζάμαλης, Σιώζιος, Κάπελας, Χατζηδιαμαντής.

Άνετη νίκη για τους Νέους

Οι Νέοι του Θρύλου πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση. Έτσι νίκησαν 4-0 τον Φωστήρα. Το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Χαραλαμπόγλου, μετά από πάσα του Δαρβίρα. Στη συνέχεια, στο 32′, ο Πνευμονίδης κέρδισε πέναλτι. Το αποτέλεσμα ήταν το 2-0 με την εύστοχη εκτέλεση του Χαραλαμπόγλου και πάλι. Επίσης, πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου πέτυχε και τρίτο γκολ. Όταν ο Πνευμονίδης έδωσε στον Λιατσικούρα που δεν αστόχησε (3-0). Επιπρόσθετα, στις καθυστερήσεις, ο Γατόπουλος με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Λίγδα πέτυχε το τελικό 4-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Αρσενίδης, Παναγάκος, Δάμα, Πλιώνης, Λιατσικούρας, Δαρβίρας, Κουτσογούλας, Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης, Αλαφάκης, ενώ έπαιξαν και οι Κουράκλης, Φαναράς, Λίγδας, Σταράκης, Μαυρόπουλος, Τουφάκης, Γατόπουλος, Ρολάκης, Τανούλης, Σούφκα, Δρόσος, Σουλεϊμάν, Σταυρόπουλος.