ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Εύκολο «τρίποντο» για τους Εφήβους

Νέα νίκη για την ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού. Μιας και οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη επικράτησαν 3-0 της Κηφισιάς. Έτσι συνέχισαν την εξαιρετική τους πορεία στο φετινό πρωτάθλημα. Εύκολο «τρίποντο» για τους Εφήβους.

Νέα νίκη για τους Έφηβους

Ειδικότερα, οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα του αγώνα. Καθώς δημιούργησαν ευκαιρίες προς την αντίπαλη εστία. Όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά στο δεύτερο, η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη πάτησε γκάζι. Διότι στο 55′ ο Πλης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Κτενά για το 1-0.

Δέκα λεπτά αργότερα (65′), μετά από όμορφη ομαδική ενέργεια, ο Τζάμαλης είδε την κίνηση του Κτενά και ο τελευταίος έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Αργότερα ο Κτενάς, μετά από μπαλιά στο χώρο του Πλη, πλάσαρε έξυπνα τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το τελικό 3-0. Εύκολο «τρίποντο» για τους Εφήβους.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17 (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Σαμουργασίδης (58′ Γιωτόπουλος), Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φλούδας (58′ Καρακώστας), Μιχαηλίδης (70′ Κάπελας), Πλης, Τζάμαλης (77′ Μπιμπίκας), Βασιλακόπουλος (70′ Ζουριδάκης), Κτενάς.

ΚΗΦΙΣΙΑ Κ17: Ιωακειμίδης, Μποντίνης, Μπεχίρης, Βαλιουτής, Γαβριηλίδης, Μανταίος, Γιανούτσος, Βελετάκος, Αραβοσιτάς, Κλάψας, Σάμιος.