ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Εύκολα και απλά η Κ19

Πανεύκολη υπόθεση αποδείχτηκε για την Κ19 του Ολυμπιακού το ματς με τον ΠΑΣ.Με την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη να περνάει τρένο με 2-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» υπερείχαν καθολικά σε όλο το 90λεπτο και θα μπορούσαν να «καθαρίσουν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες του Αντώνη Νικοπολίδη είχαν σωρεία ευκαιριών μπροστά από τα καρέ του Δασκαλάκη, ωστόσο κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Ο Σουρλής έκανε τη σέντρα και ο Μπέλιτς τελείωσε ιδανικά τη φάση με τον Ολυμπιακό να παίρνει με αυτό τον τρόπο το προβάδισμα.

Το τρίποντο «κλείδωσε» στο 74’, με το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Σουρλής. Ο μέσος του Θρύλου, όπως ακριβώς και στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, ευστόχησε απέναντι στον Δασκαλάκη και αρχειοθέτησε το ματς με 0-2!

Ο Ολυμπιακός πραγματοποιεί έτσι εξαιρετικό ξεκίνημα στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, μετρώντας μέχρι τώρα 3/3 και στρέφοντας το ενδιαφέρον του στο εξ αναβολής παιχνίδι της πρώτης αγωνιστικής με την ΑΕΚ (εκτός έδρας) την Πέμπτη 8/10.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Τσάβος, Κίτσος, Νικόλης, Κατσογιάννης, Μαυρουδής (80’ Σαπουντζής), Τσέλιος, Μπέλιτς (80’ Σταμούλης), Χαϊκάλης (75’ Ντόι), Σουρλής (80’ Συρμής), Καράκουτης (62’ Λιάτσος).