Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Έβγαλε τα …πιστόλια του ο Ελ Αραμπί!

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ του Ολυμπιακού για την φετινή σεζόν απέναντι στην Σλοβάτσκο, αναδεικνύοντας πτυχές της εκτελεστικής του δεινότητας.

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκινάει την νέα σεζόν ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί1 Ο Μαροκινός στράικερ του Ορύλου, ο οποίος για μία τριετία (2020, 2021, 2022) ήταν ο πρώτος σκόρερ των Πειραιωτών έχοντας τεράστια συμβολή προς τις κατακτήσεις τριών συνεχόμενων πρωταθλημάτων, έχει τρομερά κέφια!

Οι Πειραιώτες αντιμετωπίζουν τη Σλοβάτσκο στην Αυστρία, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για τη νέα αγωνιστική περίοδο και ο Μαροκινός επιθετικός του Θρύλου ήταν εκείνος που πέτυχε τα δύο γκολ των «ερυθρόλευκων» στο πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά στο 29′ ο Πιστολέρο» άνοιξε το σκορ με ένα ωραίο πλασέ, έπειτα από όμορφη πάσα του Πεπ Μπιέλ! Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, στο 44′ ο Κώστας Φορτούνης ανέλαβε τον ρόλο του δημιουργού περνώντας στον Μαροκινό στράικερ μία εξαιρετική κάθετη πάσα, με τον Ελ Αραμπί να περνάει και  τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το 2-0!