Κώστας ΠαλαιολόγοςΜΠΑΣΚΕΤΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

«Εκκωφαντικό» ξεκίνημα και ιστορικό ρεκόρ για Θρύλο!

Το εκπληκτικό 35-8 της πρώτης περιόδου απέναντι στην Μακάμπι συνιστά την κορυφαία επίδοση για τον Ολυμπιακό σε επίπεδο Ευρωλίγκας.

Τρέλανε την στατιστική και τον απαιτητικό του κόσμο ο Θρύλος του Γιώργου Μπαρτζώκα απέναντι στην Μακάμπι του Γιάννη Σφαιρόπουλου!

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν σαν … ταύροι μαινόμενοι στο παρκέ του ΣΕΦ και έπιασαν τον αντίπαλό τους από τον λαιμό, μην αφήνοντάς τον να ανασάνει θέτοντα γερές βάσεις θριάμβου από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο!

Με όπλο την γρανιτένια τους άμυνα, τη απίστευτη ενέργειά τους και τη σιδερένια θέληση για νίκη οι «ερυθρόλευκοι» … πάτησαν στο συγκεκριμένο διάστημα την Πρωταθλήτρια Ισραήλ, σκορπίζοντας τον τρόμο σε όλοκληρη την Ευρώπη, Με πρωτομάστορες τους Ντόρσεϊ, Βεζένκοφ και Παπανικολάου ο Ολυμπιακός παίζοντας διαστημικό μπάσκετ έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με το εκκωφαντiκό 35-8!

Επίδοση, η οποία συνιστά ρεκόρ καλύτερου ξεκινήματος στην ευρωπάική ιστορία του Ολυμαπικού!