ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Εκκίνηση με «τριάρα» για τους Παίδες του Θρύλου

Με το «δεξί» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Κ15 του Ολυμπιακού επικρατώντας με 3-0 του Πανιωνίου  εντός έδρας για την πρεμιέρα της Super League.

Ιδανικό «ποδαρικό» στο νέο πρωτάθλημα πραγματοποίησε η Κ-15 του Ολυμπιακού. Οι πιτσιρικάδες του Τάσου Πάντου αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο επικράτησαν με 3-0 του Πανιωνίου

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και δημιούργησαν ευκαιρίες με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 30ό λεπτό, όταν ο Καραμπιμπέρης μετά από κόρνερ σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0.

Η ομάδα του Τάσου Πάντου συνέχισε να ελέγχει το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να διπλασιάσει τα τέρματα της. Συγκεκριμένα στο 59′ ο Μαγλωγιάννης έκανε γύρισμα στον Παπαγεωργίου και εκείνος σημείωσε το 2-0 βάζοντας γερά θεμέλια για τη νίκη του Ολυμπιακού.

Σ το 66′ ο Θεοχάρης μετά από όμορφη ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το 3-0 για τους Πειραιώτες, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Λαγουμτζής, Σιώζιος, Τσαλαπατανάκης, Μάρας, Γούσιος, Γορανίτης, Παπαγεωργίου, Λεοντόπουλος, Αγγελόπουλος, Μαγλωγιάννης, Καραμπιμπέρης. Έπαιξαν και οι: Κωστής, Θεοχάρης, Παναγόπουλος, Γεωργίου, Λαζαρίδης.