Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έκανε «σεφτέ» ο Μπουχαλάκης

Το παρθενικό του γκολ στο εφετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο διεθνής μέσος του Ολυμπιακού διαμορφώνοντας στο 93ο λεπτό το τελικό 2-0 επί του Παναιτωλικού

Όλο και αυξάνεται η λίστα των παικτών που Ολυμπιακού, που βρίσκουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα σε όλες τις διοργανώσεις, οδηγώντας τους «ερυθρόλευκους» στον δρόμο των επιτυχιών.

Στην αναμέτρηση της 26ης  και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου κόντρα στον Παναιτωλικό, ο Ανδρέας Μπουχαλάκης πρόλαβε στο … 93ο λεπτό να πανηγυρίσει το πρώτο του εφετινό γκολ και να αξιοποιήσει με τον ιδανικότερο τρόπο την πάσα «πάρε-βάλε» του Ματιέ Βαλμπουενά!

Ο Κρητικός μέσος συνδύασε με τον ιδανικότερο τρόπο την εξαιρετική του παρουσία και με ψύχραιμο σουτ «νίκησε» τον Φερνάντες διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στην τελευταία φάση του αγώνα.