ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Έκαναν το ½ Μπολάνος και Νέγρης (vid)

Άλλα δύο μετάλλια πρόσθεσε στη συλλογή του ο Ολυμπιακός. Κατά τη δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης. Που διεξάγεται στο Ο.Α.Κ.Α. Ο Παναγιώτης Μπολάνος και ο Δημήτρης Νέγρης αναδείχθηκαν πρωταθλητές Ελλάδας. Μετά το ½ που έκαναν. Στον τελικό των 200 μέτρων ελεύθερο. Ο Μπολάνος πήρε την πρώτη θέση με χρόνο 1.49.94.

Ο Νέγρης την δεύτερη καλύπτοντας τα 200μ. σε 1.51.49. Παράλληλα, ο Ολυμπιακός πήρε από τους δύο αθλητές του 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Στην ομαδική βαθμολογία που υπάρχει. Για την κατάκτηση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος στη Γενική Κατάταξη.

Τέλος, ο τρίτος κολυμβητής του Ολυμπιακού που πήρε μέρος στον τελικό, ο Άγγελος-Αλέξανδρος Ποάλας, κατέλαβε την 4η θέση με χρόνο 1.52.45. Δίνοντας από την πλευρά του 14 βαθμούς στον Ολυμπιακό.