ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Δυναμική επιστροφή των εφήβων στις νίκες(4-0)!

imageedit_1_3937381345

Οι έφηβοι του Ολυμπιακού επέστρεψαν στις νίκες νικώντας τον Πλατανιά στο Ρέντη με 4-0.

Η ομάδα του Τάσου Θέου, ο οποίος αντικατέστησε τον Μαυρογενίδη στον πάγκο της Κ17, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και είχε και δυο δοκάρια με τα οποία θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ. Στο 21′ ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Βοϊλη (1-0) μετά από πάσα του Ζιάκα, ενώ στο 35′ είχε δοκάρι με το σουτ του Νεοφυτίδη. 5 λεπτά αργότερα επίσης το σουτ του Ντουμάνη κατέληξε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Πλατανιά!

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68′ η ομάδα των εφήβων πέτυχε και 2ο γκολ με τον Σταυρόπουλο να σκοράρει με ωραία ομαδική προσπάθεια, ενώ στο 80′ ο  Τσιριγώτης μετά από ασίστ του Βοϊλη “έγραψε” το 3-0. Το τελικό σκορ (4-0) διαμόρφωσε ο Βοϊλης με κεφαλιά στο 86΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φιτόπουλου.

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Τάσος Θέος σημείωσε: “Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη νίκη και για την εμφάνιση. Τέτοιες νίκες μας βοηθούν στον ψυχολογικό κομμάτι και μας δίνουν ώθηση να συνεχίσουμε ακόμη πιο δυνατά. Η ομάδα δείχνει καλά στοιχεία και από παιχνίδι σε παιχνίδι θα είναι καλύτερη”.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Κακάμης, Παπαγγελής (79′ Γαλούπης), Παπαδόπουλος, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης (73′ Παπαγεωργίου), Ντουμάνης (76′ Τσιριγώτης), Φιτόπουλος, Βοΐλης, Κατσούκης (57′ Οικονομίκος), Ζιάκας (66′ Σταυρόπουλος).
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Χνάρης, Μαρουλάκης, Αργυρουδάκης, Γιακουμάκης (71′ Σηφακάκης), Αναγνωστόπουλος (55′ Αναστασόπουλος), Κουτσουπιάς, Κατσαρός, Κακαβελάκης, Ντόις, Σταυρουλάκης (73′ Μαλανδράκης), Κομισόπουλος.