ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δυναμική εκκίνηση για τον Ολυμπιακό Β’

Το πρώτο του φιλικό έδωσε ο Ολυμπιακός Β’ στο Καρπενήσι, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της καλοκαιρινής του προετοιμασίας. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν τον Αιολικό και νίκησαν με 5-0, δείχνοντας αρκετά θετικά στοιχεία ενόψει της συνέχειας.Δυναμικό ξεκίνημα στα φιλικά για τον Ολυμπιακό Β’.

Ξεκίνημα με πεντάρα για τον Ολυμπιακό Β’

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες στο ματς, μία σε κάθε ημίχρονο. Η ομάδα του Πειραιά προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τα γκολ των Νταμπό και Συρμή, χάρη σε ασίστ των Συρμή και Κατσουλίδη, αντίστοιχα, ενώ δοκάρι είχε ο Καράκουτης. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Β’ βρήκε τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Μπα να σκοράρει δύο φορές, μία από εκτέλεση πέναλτι και μία με κεφαλιά (σ.σ.: μετά από σέντρα του Νίκολιτς). Ακόμη ωραίο γκολ σημείωσε, με μακρινό σουτ, ο υπό δοκιμή Καρανάτσιος.

• Το επόμενο φιλικό για την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είναι προγραμματισμένο για τη Δευτέρα, 8 Αυγούστου, κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Κατσουλίδης, Κινκουέ, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαυρουδής, Νταμπό, Συρμής, Αργυρίου, Καράκουτης, Αλίγιαγκιτς, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Έξαρχος, Ντόι, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Αποστολόπουλος, Λιάτσος, Μπα, Σαπουντζής, Καρανάτσιος, Ιμπαγάσα, Σέντρικ.