Κώστας ΠαλαιολόγοςΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

«Διπλό» ρεκόρ για τον Θρύλο!

Ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά σε φετινό εκτός έδρας παιχνίδι έκλεισε το πρώτο μέρος έχοντας πετύχει τρία γκολ, ενώ στο «Πανθεσσαλικό στάδιο» ποτέ ξανά δεν είχε σημειώσει πάνω από δύο τέρματα…

Γράφει ο Κώστας Παλαιολόγος

Όλα τα ρεκόρ που είχαν μπροστά τους έχουν βαλθεί να καταρρίψουν οι παίκτες του Μίτσελ στην αποψινή εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βόλο πιστοποιώντας την ξεκάθαρη και απόλυτη ανωτερότητά τους.
Οι Πρωταθλητές Ελλάδας μπήκαν φουριόζοι και έχοντας την υποστήριξη 10,.000 και πλέον οπαδών τους στις εξέδρες του «Πανθεσσαλικού σταδίου» έχουν μετατρέψει σε πάρτι την αναμέτρηση, κλείνοντας το πρώτο μέρος προηγούμενοι με 0-3 χάρη στα τέρματα των Πεπ Μπιέλ (7’ πεν.), Χουάνγκ Ιν Μπέομ (22’) και Σεντρίκ Μπακαμπού (45’).

Μάλιστα αυτή η επίδοση σκοραρίσματος είναι η κορυφαία σε φετινό εκτός ε΄δρας παιχνίδι της Super League για το πρώτο ημίχρονο, αφού ποτέ ξανά σε όσα παιχνίδια έχουν δώσει μακριά από την έδρα τους το πρώτο μέρος δεν τους είχε βρει να πετυχαίνουν τρία τέρματα.
Παράλληλα για πρώτη φορά οι παίκτες του Ολυμπιακού σημειώνουν σε αγώνα τους στο Πανθεσσαλικό πάνω από δύο γκολ, αφού στις τρεις προηγούμενες επισκέψεις τους είχαν να επιδείξουν μία «λευκή» ισοπαλία την περίοδο 2019-20 και δύο νίκες 1-2 τη περίοδο 2020-21 και πέρυσι 0-1 με γκολ του Ματιέ Βαλμπουενά στο 81’.