ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Αυτοί είναι οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Europa League

Τον αντίπαλο με τον οποίο θα αγωνιστεί στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League μαθαίνει τη Δευτέρα ο Ολυμπιακός.

Συγκεκριμένα, οι ερυθρόλευκοι και σε αυτή τη κλήρωση αλλά και στην επόμενη, θα μπουν από το γκρουπ των ισχυρών.

Ο πρώτος προκριματικός τελείωσε και έτσι η εικόνα ενόψει της διαδικασίας της Δευτέρας 23 Ιουλίου έχει περίπου αυτή τη μορφή που θα δείτε παρακάτω. Η κλήρωση θα διεξαχθεί την Δευτέρα 23 Ιουλίου στις 15:00 στη Νιόν της Ελβετίας.

Εδώ λοιπόν είναι τα γκρουπ για τον τρίτο προκριματικό γύρο (Ισχυροί – ανίσχυροι) με τους οποίους μπορεί να κληρωθεί ο Ολυμπιακός.

Εννοείται πως ζευγάρια στα οποία μετέχουν και άλλες ελληνικές ομάδες (Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος) εξαιρούνται, ενώ δεν μπορούν να κληρωθούν μεταξύ τους και ομάδες από την ίδια χώρα.

ΙΣΧΥΡΟΙ

Σεβίλλη (Ισπανία) – Ούιπεστ (Ουγγαρία)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

ΠΑΟΚ (Ελλάδα) – Βασιλεία (Ελβετία) / όποιος αποκλειστεί

B36 Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) – Μπεσίκτας (Τουρκία)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ελλάδα)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) – Άγιαξ (Ολλανδία) / όποιος αποκλειστεί

Σπάρτακ Σουμποτίτσα (Σερβία) – Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Στιάρναν (Ισλανδία) – Κοπεγχάγη (Δανία)

Μπράγκα (Πορτογαλία)

Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Γάνδη (Βέλγιο)

Γκενκ (Βέλγιο) – Φόλα Έσχ (Λουξεμβούργο)

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) – Αλκμαάρ (Ολλανδία)

Τσικχούρα Σάκχερε (Γεωργία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Ραντνίτσκι Νις (Σερβία)

Φέγιενορντ (Ολλανδία)

Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

Λειψία (Γερμανία) – Χάκεν (Σουηδία)

Παρτιζάν (Σερβία) Vs Τρακάι (Λιθουανία)

Αμπερντίν (Σκωτία) – Μπέρνλι (Αγγλία)

Ριέκα (Κροατία)

Σεράγεβο (Βοσνία) Vs Αταλάντα (Ιταλία)

Μόλντε (Νορβηγία) – Λάτσι (Αλβανία)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Μπορντό (Γαλλία)

Ούφα (Ρωσία ) – Ντομζάλε (Σλοβενία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

 

ΑΝΙΣΧΥΡΟΙ

Γιαγκελόνια (Πολωνία) – Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – Αστέρας Τρίπολης (Ελλάδα)

Μπασάκσεχιρ (Τουρκία)

Τζουγκάρντεν (Σουηδία) – Μάριουπολ (Ουκρανία)

Ντουναϊσκά Στρέντα (Σλοβακία) – Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)

Σαχτάρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) – Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία)

ΛΑΣΚ Λιντζ (Αυστρία) – Λίλεστρομ (Νορβηγία)

Λουκέρνη (Ελβετία)

Σεντ Γκάλεν (Ελβετία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)

Σίγκμα Όλομουτς (Τσεχία)

Βιτόρουλ (Ρουμανία) – Φιτέσε (Ολλανδία)

Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία) – Ατρόμητος (Ελλάδα)

Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ) – Χαφνάρφιορντουρ (Ισλανδία)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) – ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)

Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία) – Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Όσιγιεκ (Κροατία) – Ρέιντζερς (Σκωτία)

Μπρόντμπι (Δανία)

Νόρντζελαντ (Δανία) – ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Γκόρνικ Ζάμπρζε (Πολωνία) – Τρέντσιν (Σλοβακία)

Μπάλζαν (Μάλτα) – Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) – Πιούνικ (Αρμενία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Προγκρές Νίντελκορν (Λουξεμβούργο)

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close
Close