ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ασταμάτητος Θρύλος και 3Χ3!

Από νίκη σε νίκη πηγαίνει η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού. Καθώς το μεσημέρι του Σαββάτου επικράτησε 4-2 της αντίστοιχης της Κηφισιάς. Ειδικότερα σε ένα ματς με «πλούσιο» θέαμα, αρκετά γκολ και πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ωστόσο, στο φινάλε αυτό που μετράει είναι ένα ακόμα τρίποντο και το απόλυτο που έχουν οι νεαροί «ερυθρόλευκοι». Ασταμάτητος Θρύλος και 3Χ3!

Ασταμάτητος Θρύλος

Λοιπόν οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο ματς. Το αποτέλεσμα ήταν το γρήγορο 1-0, στο 11’. Μετά τη σέντρα του Κουτσογούλα, ο Χαραλαμπόγλου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Επίσης, στο 19’ και μετά το φάουλ του Πνευμονίδη από τα αριστερά, ο Κωστούλας έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το 2-0. Ωστόσο, το 3-0 δεν ήρθε στο 32’, καθώς ο Χαραλαμπόγλου σημάδεψε το δοκάρι! Νέο ενδιαφέρον στο ματς μετά το γκολ της Κηφισιάς στο 42’. Όταν ο Φλώκος μείωσε σε 2-1 με μακρινό σουτ. Επιπρόσθετα, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο ίδιος παίκτης πλάσαρε εύστοχα για το 2-2.

Έτσι έγινε το 3Χ3

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου, μπήκε και πάλι δυνατά. Αν και απώλεσε δύο καλές στιγμές με το σουτ του Δαρβίρα και την κεφαλιά του Τανούλη. Όμως, στο 63’ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε και πάλι. Ο Μπάκουλας είδε την κίνηση του Χαραλαμπόγλου, τον έβγαλε σε θέση βολές και ο τελευταίος σκόραρε για το 3-2. Βέβαια το ματς είχε και άλλο γκολ. Πιο συγκεκριμένα στο 65’ ο Χαραλαμπόγλου έκλεψε την μπάλα, τροφοδότησε τον Δαρβίρα που σημάδεψε σωστά για το τελικό 4-2 του Ολυμπιακού. Ασταμάτητος Θρύλος και 3Χ3

• Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Καταρχάς ο Ολυμπιακός με τον Λίγδα στο 77’ και ένα λεπτό μετά (78’) ο Δήμος για την Κηφισιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Αλαφάκης, Πρεκατές, Κωστούλας, Τανούλης, Λιατσικούρας, Δαρβίρας (72′ Λίγδας), Κουτσογούλας (80′ Δρόσος), Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης (80′ Σταυρόπουλος), Μπακούλας (87′ Πλειώνης).

ΚΗΦΙΣΙΑ Κ19 (Θ. Μαυρουδής): Ρόμπερτς, Αραπίτσας (46′ Ζαχαριάδης), Σκιαδαρέσης (84′ Λαγός), Κατσανεβάκης, Φίλος, Χαχουλής (77′ Δήμος), Φλώκος, Παπατριανταφύλλου (80′ Μπουμπουλλίμα), Ζώνιος, Λουκάς (46′ Νίνος), Γιαματζίδης.