ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός (video)

Την νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα της Handball premier συνέχισε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 28-21 του Αερωπού Έδεσσας στο Ρέντη, για την 5η Αγωνιστική της Handball Premier.

Οι Πειραιώτες που αγωνίστηκαν χωρίς τους Άρτουρ Καρβάτσκι, Πέτρο Κανδύλα και Άγγελο Τσίλη, έκαμψαν την αντίσταση της ομάδας της Έδεσσας, ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη και ενώ το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 14-11.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου 5λεπτου οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον Ολυμπιακό να έχει ωστόσο το προβάδισμα. Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Μάλλιος έγραψε το 10-7 με τον Κυριακού να μειώνει σε 11-10 στο 27’. Ο Μπουγκούνοβιτς στο 29’ αύξησε τη διαφορά στο +4 για το 14-10 με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 14-11, ύστερα από πέναλτι του Μισαηλίδη. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός διατήρησε τον έλεγχο και το προβάδισμα και δεν επέτρεψε στον Αερωπό να ψαλιδίσει τη διαφορά. Το τελικό 28-21 διαμορφώθηκε δια χειρός Μπουγκούνοβιτς και χάρισε μια ακόμα νίκη στον Ολυμπιακό.