ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ασταμάτητη η Μπάτσκα Τόπολα [vid]

Άλλη μια νίκη, με καλή εμφάνιση. Βέβαια για την εικόνα της αντιπάλου του Θρύλου, στον όμιλο του Europa League, ούτε το τρίποντο, ούτε ο τρόπος αποτελούν έκπληξη. Μιας και η φετινή Μπάτσκα Τόπολα είναι ακόμη καλύτερη. Έτσι αποδεικνύει πώς η περσινή της πορεία δεν ήταν ένα… πυροτέχνημα! Ασταμάτητη η Μπάτσκα Τόπολα.

Μπάτσκα με μπαλάρα και εξάρα!

Το βράδυ του Σαββάτου, η σερβική ομάδα που είναι στον ίδιο όμιλο με τον Ολυμπιακός, «φιλοδώρησε» με έξι γκολ την αντίπαλο της. Διότι η Μπάτσκα Τόπολα επικράτησε με το εμφατικό και επιβλητικό 6-3 της Ζελέζνιτσρ Πάντσεβο. Κατ’ επέκταση συνέχισε τόσο την αήττητη πορεία στο σερβικό πρωτάθλημα. Επιπλέον, το ματς κρίθηκε από τα 10 πρώτα λεπτά. Καθώς ο Ντάκοβατς σκόραρε στο 3’ και το 10’ για το 2-0. Επιπρόσθετα, ο Στάνιτς στο 37’ έδωσε… αέρα 3 γκολ στην Μπάτσκα Τόπολα.

Ασταμάτητη η αντίπαλος του Θρύλου!

Αν και η ομάδα της Ζελένζνιτσαρ έκανε το λάθος να μειώσει το σκορ με 3-1, στο 55’, με τον Τζόρτζεβιτς. Αλλά η… απάντηση ήταν με άλλα δύο αναπάντητα τέρματα. Πιο συγκεκριμένα, ο Τσβετίνοβιτς (67’) και ο Πάντοβιτς (77’) βρήκαν δίχτυα και το σκορ πήγε στο 5-1! Όμως ξανά ο Τζόρτζεβιτς (80’) και μετά ο Σούσνιαρ (90’) βοήθησαν την ομάδα της Ζελέζνιτσαρ να μειώσει το σκορ (5-3), αλλά και το εύρος της ήττας της. Εντούτοις, ο Βούλιτς στις καθυστερήσεις (90’+3) διαμόρφωσε το τελικό 6-3 για την Μπάτσκα. Έτσι παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή, αλλά και αήττητη. Ειδικότερα στο +3 από τον Ερυθρό Αστέρα, πριν το μεταξύ τους ματς. Ασταμάτητη η Μπάτσκα Τόπολα.