ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Άνοιξε… λογαριασμό ο Ολυμπιακός Β’

Έπρεπε να φτάσει η 6η αγωνιστική για να πετύχει ο Ολυμπιακός Β’ την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Διότι συνέβησαν πολλά και απίθανα όλο αυτό τον καιρό. Όπως ό,τι έγινε στο ματς με το Αιγάλεω. Ο Θρύλος σκόραρε, με τρεις παίκτες να καλύπτουν τον Μπα, αλλά ο επόπτης έδειξε οφσάιντ. Τελικά η ομάδα του Γιάννη Οκκά πήρε το πρώτο της τρίποντο στη φετινή Super League 2. Άνοιξε… λογαριασμό ο Ολυμπιακός Β’.

Η πρώτη νίκη του Ολυμπιακού Β’

Ο Θρύλος είχε την υπεροχή από την αρχή του ματς. Όμως δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ. Διότι είχε μεν φάσεις, αλλά το γκολ έλλειψε! Τελικά ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Μιας και στο 45’+2 ο Κωστή με σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Με τον τρόπο αυτό άνοιξε το σκορ και η ομάδα του Ολυμπιακού Β’ πήρε το προβάδισμα με 1-0. Το λάθος του Πανουργιά στο 65′, που έπιασε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή, έφερε το πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Αλγκασίμ Μπα για το 2-0 της δεύτερης ομάδας του Θρύλου. Άνοιξε… λογαριασμό ο Ολυμπιακός Β’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Γιάννης Οκκάς): Παπαδούδης, Μπα (88′ Αργυρίου), Αποστολόπουλος (90’+1 Κεραμιδάς), Κουτσίδης, Νταμπό, Μαυρουδής, Μαρίνος (46′ Ιμπαγάσα), Βοΐλης (67′ Βλαχομήτρος), Κατσουλίδης, Κωστή (88′ Συρμής), Χρυσόπουλος.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Λευτέρης Βελέντζας): Κουνάδης, Τασιούλης, Καμί, Χατζηλάμπρος (60′ Κονέ), Κατσούλης, Σμίλτος (79′ Φιλιμέγκας), Καλλέργης, Βενάρδος, Κυριαζής (69′ Νιτσάκης), Τσιάβος (60′ Ζαφειράκης), Πανουργιάς.