Αήττητος και μάγκας ο Ολυμπιακός Β

Μετά από ένα απόλυτα εντυπωσιακό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός Β απέδρασε, στο 96 με γκολ του Μαρίνου, από την  έδρα του Απόλλωνα Λάρισας.

.Οι παίκτες του Αριέλ Ιμπαγάσα μπήκαν πολύ καλύτερα στο ματς, κάτι που αποτυπώθηκε γρήγορα και στον πίνακα του σκορ. Αρχικά οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν με σουτ του Κωστή με το 0-1 να έρχεται στο 29’ όταν μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου από αριστερά και απομάκρυνση της άμυνας, ο Μαρίνος πάσαρε στον Νίκολιτς που με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Ολυμπιακός είχε ακόμα ένα καλό σουτ με τον Μπα ενώ ο Στουρνάρας αντέδρασε σωστά στην απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Βίγια.

Η εικόνα άλλαξε στο δεύτερο μισό του ματς, με τον Απόλλωνα να πετυχαίνει την ανατροπή του σκορ χάρη στα γκολ των Ζιάκα (75’) και Γιαννίτση (86’) όμως οι Πειραιώτες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων η μπάλα έφτασε στον Μαρίνο που στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-2.

Ο Θρύλος έμεινε έτσι αήττητος μετά το απόλυτο που «κουβαλούσε» από τα δύο προηγούμενα παιχνίδια, φτάνοντας έτσι τους 7 βαθμούς στον Α’ όμιλο

Ολυμπιακός (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Νίκολιτς, Ξενιτίδης (90’ Λιάτσος), Ντόι, Κωστή, Μαρίνος, Κίτσος, Α. Μπα (78’ Βοΐλης).