ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πάτησαν… κορυφή οι Έφηβοι

Μια ακόμα νίκη για την ομάδα Κ17 του Θρύλου που ανέβηκε στην πρώτη θέση.

«Διπλό» για τον Ολυμπιακό, 2-0 τον Πανιώνιο στο γήπεδο των Τραχώνων.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Κ17 των Εφήβων ανέβηκε ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον Πανιώνιο.

Σε ένα ματς που οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» έδειξαν από την αρχή πώς ήθελαν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Λίγο μετά τη συμπλήρωση 15 λεπτών στο ματς ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα.

Στο 16ο λεπτό Χρήστου και Ποιμενίδη συνεργάστηκαν άψογα και ο δεύτερος σημάδεψε σωστά ανοίγοντας το σκορ για τον Θρύλο (0-1). Στο αντίστοιχο χρονικό σημείο του δευτέρου ημιχρόνου, στο 61′, ο Κοντογούλας πρόσθεσε το όνομά του στη λίστα των σκόρερ και διαμόρφωσε το 2-0 για τους «ερυθρόλευκους», το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17 (Δ. Μαυρογενίδης): Αδαμόπουλος, Καλογερόπουλος (66′ Κωστούλας), Βλασσόπουλος, Μόσχος, Φλώκος, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Πάνος (60′ Πετρόπουλος), Προκοπίου (60′ Πατήρας), Κουτσογούλας (75′ Μαυρόπουλος), Ποιμενίδης (75′ Γεωργίου).