ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ολυμπιακός [Γ] – ΠΑΟ [Γ] LIVE

Η σειρά των τελικών της Volley League Γυναικών συνεχίζεται το απόγευμα της Παρασκευής. Πράξη τρίτη ανάμεσα στις «ερυθρόλευκες» και τις «πράσινες» με στόχο το προβάδισμα, καθώς οι δύο ομάδες έχουν από μια νίκη στους δύο πρώτους τελικούς. Ολυμπιακός [Γ] – ΠΑΟ [Γ] LIVE.

Ο τρίτος τελικός Ολυμπιακός – ΠΑΟ

Στον πρώτο τελικό του «Μελίνα Μερκούρη» ο Ολυμπιακός αξιοποίησε τον παράγοντα έδρα. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0 σετ, αντέδρασε εξαιρετικά. Πήρε τρία σετ στη σειρά, το τελευταίο με 25-8 και «άνοιξε το σκορ» στους τελικούς του βόλεϊ Γυναικών. Στο δεύτερο ματς στον Άγιο Θωμά, οι παίκτριες του Κάρλο Παρίζι υστέρησαν πολύ. Δεν κατάφεραν να βρουν καλό αγωνιστικό ρυθμό. Ειδικά στο κομμάτι της επίθεσης όπου είχαν πολύ χαμηλά ποσοστά. Επίσης, τους έλειψε το καθαρό μυαλό και η αποτελεσματικότητα.

Από το Ρέντη LIVE στο OSFP TV

Όπως και ο πρώτος τελικός με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό, έτσι και ο τρίτος θα έχει μετάδοση από το επίσημο κανάλι του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού στο YouTube. Όσοι, λοιπόν, δεν βρεθούν το απόγευμα της Παρασκευής στο «Μελίνα Μερκούρη», θα μπορέσουν να παρακολουθήσουν ζωντανά τη σημερινή αναμέτρηση.

Μέσα από το OSFP TV. Το οποίο θα μεταδώσει, σε live streaming, το τρίτο ματς και ενδεχομένως το πιο καθοριστικό στη σειρά. Διότι ο νικητής θα κάνει το 2-1 και θα έχει δύο ευκαιρίες για το πρωτάθλημα. Αντιθέτως, ο χαμένος θα είναι με την πλάτη στον… τοίχο. Καθώς δεν θα έχει άλλα περιθώρια στη συνέχεια. Ολυμπιακός [Γ] – ΠΑΟ [Γ] LIVE.