ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ο Χρήστου συνεχίζει να κατακτά χρυσά

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις του Απόστολου Χρήστου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ συνεχίστηκαν και την Πέμπτη. Με τον «ερυθρόλευκο» πρωταθλητή να παίρνει ένα ακόμα το απόγευμα, σε ατομικό επίπεδο. Ο Χρήστου συνεχίζει να κατακτά χρυσά!

Σειρά είχαν τα 100μ. ελεύθερο

Ο πρωταθλητής του Ολυμπιακού κατέκτησε ένα ακόμα. Επιβεβαίωσε όχι μόνο την πολύ καλή του κατάσταση. Τερμάτισε πρώτος στον τελικό των 100 μέτρων ελεύθερο. Με επίδοση 49.45. Έτσι κατέκτησε ένα ακόμα μετάλλιο και ετοιμάζεται για τη συνέχεια. Για τα επόμενα μετάλλια. Διότι είναι δεδομένο ότι θα υπάρξει και συνέχεια. Στον τελικό των 100μ. ελεύθερο στο βάθρο ανέβηκαν ακόμη ο Οδυσσέας Μελαδίνης (ΠΑΟΚ) 50.09 και ο Χρήστος Κατραντζής (ΠΑΟ) 50.20. Ο Παναγιώτης Μπολάνος τερμάτισε στην 5η θέση με επίδοση 50.43.