Φάπα της Λάρισας στον Παναθηναϊκό [vids]

Η ημιτελική σειρά της Λάρισας με τον Παναθηναϊκό είναι στο 1-1. Η ομάδα του κάμπου έριξε μια δυνατή… φάπα στους «πράσινους» που έχασαν τα… αυγά και τα πασχάλια στη θεσσαλική πόλη. Νίκη 84-77 των γηπεδούχων. Έτσι η σειρά απέκτησε ενδιαφέρον. Θα τα καταφέρει ο ΠΑΟ να περάσει στους τελικούς ή θα μείνει εκτός; Γιατί ξέρει τί τον περιμένει εκεί! Φάπα της Λάρισας στον Παναθηναϊκό.

Λαρισινή φάπα

Ο ήχος έφτασε ως την Αθήνα! Διότι η διαφορά στο πρώτο ημίχρονο έφτασε και στους 26 πόντους! Ναι, καλά διαβάσατε. Η Λάρισα έκανε… πλάκα στον Παναθηναϊκό. Ο οποίος προηγήθηκε 4-0 και 8-4 στα πρώτα λεπτά του ματς. Και μετά κατάρρευση. Εικόνα θλιβερή! Όπως είναι όλη η χρονιά για την ομάδα με τα πράσινα! Όχι τίποτα άλλο, μα πάνε στράφι αυτά που έλεγαν ορισμένοι. Όπως ότι ο ΠΑΟ είναι σε μια περίοδο ανασύνταξης. Και πώς θα παρουσιάσει μια άλλη ομάδα στους τελικούς.

Η Λάρισα τον «γλέντησε»

Αλλά στα δύο πρώτα ματς η εικόνα της ομάδας με τα πράσινα είναι θλιβερή. Δύσκολη νίκη στο ΟΑΚΑ και σφαλιάρα στη Λάρισα. Με τη σειρά να έχει τουλάχιστον άλλα δύο ματς. Έτσι όπως το πάνε, θα δυσκολευτούν ακόμα και για να περάσουν. Αλλά έτσι είναι! Όλα εδώ πληρώνονται! Χωρίς «Φάρους» έτσι θα είναι τα πράγματα. Τέλειωσαν οι παλιές… εποχές που συνέβαιναν πολλά και διάφορα. Η νέα κατάσταση έτσι είναι. Θα έχει κι άλλα τέτοια αποτελέσματα. Όπως το αποψινό… Φάπα της Λάρισας στον Παναθηναϊκό.