ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις για την Μπράτσκα Τόπολα… [Vid]

Με εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Μπλάντοστ Λουτσάκι συνέχισε η Μπράτσακ Τόπολα τις υποχρεώσεις της σερβικό πρωτάθλημα.

Με την προσεχή ευρωπαϊκή αντίπαλο του Ολυμπιακού στην φάση των ομίλων του Europa League να δέχεται το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και να βλέπει να τερματίζεται το νικηφόρο σερί των έξι προηγούμενων αγωνιστικών.

Η Μπράτσα Τόπολα, ωστόσο παραμένει αήττητη μετά από 8 αγωνιστικές και περιμένει να δει τι θα κάνει η Παρτίζαν, η οποία αν νικήσει θα την αφήσει δεύτερη.
Δυναμικά μπήκε η Μπάτσκα Τόπολα στο ματς κι ευτύχησε να νοίξει το σκορ στο 28′ , με τον Πάντοβιτς . Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν ιδιαίτερα, με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε το προβάδισμά τους, έχοντας κάποιες καλές στιγμές.
Ωστόσο, η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, τα… είδε όλα, όταν ο Τουμπάσεβιτς στο 90+2’ έγραψε το 1-1, παρότι έπαιζε η ομάδα του με δέκα παίκτες και το σκορ παρέμεινε ως είχε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Η Μπάτσκα Τόπολα συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας με 20 πόντους, ενώ από την άλλη η Μλάντοστ Λουτσάνι είναι στην 5η θέση με 15.