ΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Υγιεινός περίπατος!

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση της πρεμιέρας της Α1 πόλο των Γυναικών η ομάδα του Ολυμπιακού που επικράτησε άνετα με 23-3 του Εθνικού στο Παπαστράτειο.

Χωρίς να αντιμετωπίσει την παραμικρή δυσκολία, η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού επικράτησε με το ευρύ 0-0 του Εθνικού Πειραιά στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο και έτσι ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της Α1.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το ξεκίνημα, με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα ότι οι φιλοξενούμενες έκαναν το πρώτο τους σουτ προς την εστία του Θρύλου τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί το δεύτερο οκτάλεπτο.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη έκανε ακριβώς ότι ζητούσε, με αποτέλεσμα το σκορ να ξεφύγει επικίνδυνα από την αρχή. Σε τρομερή κατάσταση έδειξαν να είναι και οι νεαρές παίκτριες των «ερυθρόλευκων» με τον Έλληνα τεχνικό να τους δίνει αρκετό χρόνο συμμετοχής όπως κυλούσε και η αναμέτρηση. Μάλιστα, ο Ολυμπιακός έφτασε τη διαφορά μέχρι και το 23-3, όταν ο Εθνικός πέτυχε το πρώτο του τέρμα λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.