ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Ξεμπούκωσε» ο Ελ Κααμπί μετά από δυο μήνες!

Τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα βρήκε εκ νέου ο Μαροκινός στράικερ του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναιτωλικό διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 και συγκεκριμένα μετά από διάστημα δύο μηνών στο 4-1 επί του Άρη.

Αρκετά ενθαρρυντικά νέα επέφερε για τον οργανισμό του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού η σαββατιάτικη «κεκλεισμένων των θυρών» αναμέτρηση κόντρα στον Παναιτωλικό.Ένα από αυτά αφορά και το γεγονός ότι ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί αποκατεστησε τη σχέση του με τα αντίπαλα δίχτυα.

Ο 30χρονος Μαροκινός φορ, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 68ο λεπτό παίρνοντας τη θέση του Στέφαν Γιόβετιτς φρόντισε σε μία από τις πρώτες του επαφές με την μπάλα να χρηστεί σκόρερ στο 70ό λεπτό!

Στο ξεκίνημα της φάσης, ο Φορτούνης μοίρασε στα δεξιά στον Μασούρα και εκείνος πολύ ωραία γέμισε στην περιοχή, βρίσκοντας τον Μαροκινό φορ, ο οποίος με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Θρύλο και το κυριότερο έδωσε τέλος σε μία περίοδο δικής τους … ξηρασίας από τα γκολ.

Για όσοςυ δεν θυμούντια το τελευταίο χρονικά τέρμα του Ελ Κααμπί στο πρωτάθλημα ήταν στις 27/9 απέναντι στον Άρη, ενώ με είχε σκοράρει δύο φορές με τη φανέλα της χώρας του στις 14/10 και στις 17/10, απέναντι σε Ακτή Ελεφαντοστού και Λιβερία.