ΒΟΛΕΪ

Volley League Γυναικών: Πριν τα πλέι οφ

: Τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου και ο Ολυμπιακός έχει σχεδόν «κλειδώσει» την πρώτη θέση. Βέβαια για να το κάνει και μαθηματικά χρειάζεται μια νίκη με 3-2 σετ στις τρεις, τελευταίες αγωνιστικές. Ειδικότερα μετά την ήττα 3-0 σετ του Παναθηναϊκού, την Κυριακή στη Λαμία. Όμως το θέμα είναι άλλο. Καθώς είναι όλα ανοικτά για την τρίτη και την τέταρτη θέση. Άρα και για τα σταυρώματα στα ημιτελικά των πλέι οφ. Επομένως και τον αντίπαλο του Ολυμπιακού. Volley League Γυναικών: Πριν τα πλέι οφ.

Volley League: Στο δρόμο για τα πλέι οφ

Εξάλλου, με βάση το πρόγραμμα, ΑΟ Θήρας και ΑΕΚ θα παλέψουν για την τελική κατάταξη στην κανονική περίοδο. Ωστόσο, οι «ερυθρόλευκες» κοιτάζουν την ομάδα που θα πάρει την 4η θέση. Καθώς είναι πολύ πιθανό να την βρουν αντίπαλο στα ημιτελικά της Volley League Γυναικών. Επίσης, το Σάββατο νίκησαν 3-0 σετ την ΑΕΚ στο Ρέντη. Ακόμα, θα αντιμετωπίσουν τον ΑΟ Θήρας, εντός έδρας, την τελευταία αγωνιστική. Κατά συνέπεια θα μπορούσαν να αποτελέσουν ρυθμιστή της βαθμολογίας.

Όμως, ο Ολυμπιακός είναι σε εξαιρετική φόρμα. Συνεπώς θέλει να κλείσει την κανονική περίοδο με 3/3 νίκες. Μιας και προσεχώς υπάρχει το Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδας. Έτσι οι κοπέλες του Ολυμπιακού έχουν την ευκαιρία να αξιοποιήσουν τα ματς του πρωταθλήματος ως αγώνες προετοιμασίας για την τελική φάση της δεύτερης τη τάξει διοργάνωσης. Volley League Γυναικών: Πριν τα πλέι οφ.