ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τρίποντο και κορυφή για τον Ολυμπιακό

Νίκη για τους «ερυθρόλευκους» Έφηβους στο ματς με τον Πανιώνιο. Για την 4η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17. Έτσι, ο Θρύλος επικράτησε 2-0 και είναι πάντα στην πρώτη θέση του 5ου ομίλου με 10 βαθμούς. Τρίποντο και κορυφή για τον Ολυμπιακό.

Νέο τρίποντο για τον Ολυμπιακό

Αήττητος στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Εφήβων παρέμεινε ο Ολυμπιακός. Ειδικότερα, οι «ερυθρόλευκοι» του Δημήτρη Μαυρογενίδη νίκησαν 2-0 τον Πανιώνιο. Καθώς προσπάθησαν στο πρώτο ημίχρονο να γίνουν απειλητικοί και δημιούργησαν ευκαιρίες. Όμως η άμυνα του Πανιωνίου λειτούργησε σωστά και κράτησε το 0-0 στο πρώτο 45λεπτο.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος ο Θρύλος συνέχισε να έχει τον έλεγχο. Έτσι άνοιξε το σκορ, τελικά, στο 76′. Όταν η πάσα του Κτενά βρήκε τον Τζάμαλη που σημάδεψε σωστά (1-0). Επιπλέον, στο 87′ ο Κτενάς έδωσε νέα ασίστ και ο Όσαφι διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Τρίποντο και κορυφή για τον Ολυμπιακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17 (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (72′ Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Σουλανιάκου, Φίλης, Μιχαηλίδης (72′ Καρακώστας), Πλης (83′ Λάνα), Τζάμαλης (83′ Χατζηδιαμαντής), Βασιλακόπουλος (57′ Όσαφι).