ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τρία στα τρία για την Κ19

Το απόλυτο σε νίκες, ύστερα απο τρία ματς, έχει η Κ19 του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-1 του Βόλου  σε παιχνίδι που έλαβε χώρα στο Ρέντη.

Οι «ερυθρόλευκοι» έτσι, έκαναν 9 τους πόντους τους μετά από τρεις αγωνιστικές και οδηγούν την κούρσα του Πρωταθλήματος, στρέφοντας πλέον το ενδιαφέρον τους στα παιχνίδια με την Τότεναμ για το UEFA Yοuth League και στη συνέχεια με τον Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική.

Η ομάδα μας μπήκε φουριόζα στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγοντας το σκορ στο 19’ με τον Μαρίνο, που αφού κοντρόλαρε τη σέντρα του Μπουλάρι από αριστερά, τελείωσε ιδανικά τη φάση για το 1-0!

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Σουρλής διπλασίασε το προβάδισμα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, τελειώνοντας ιδανικά από κοντινή απόσταση, γράφοντας έτσι το 2-0.

Οι Πειραιώτες δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τον αντίπαλο, ελέγχοντας το ρυθμό και στο β’ μέρος. Ο Βόλος, μπήκε και πάλι στη διεκδίκηση του ματς στο 81ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ, απόκρουση του Τζολάκη και κοντινή προβολή του Ρακή για το 2-1.

Η αντίδραση των παικτών του Ρικάρντο Πέρες ήταν όμως άμεση. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μαρίνος κέρδισε με ωραία προσπάθεια το πέναλτι, ο Βοΐλης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 3-1.

Η σύνθεση του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: Τζολάκης, Μαρτίνης, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Τσάβος, Νεοφυτίδης (Μπέλιτς 58’), Νικόλης (Ντότης 58, Σαπουντζής 85’), Σουρλής (Φέκκας 58’), Κατσαβάκης, Μαρίνος, Μπουλάρι (Βοΐλης 70’).