Το «κάρφωσε» ξανά ο Μαντί [vid]

Το «κάρφωσε» ξανά ο Μαντί σε ευρωπαϊκό ματς. Όπως είχε κάνει στην πρώτη αναμέτρηση με την Νέφτσι Μπακού, επίσης στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια της πρώτης αναμέτρησης με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα πλέι οφ του Europa League με προβάδισμα στο σκορ. Χάρη στο γκολ του Μαντί Καμαρά. Ο μέσος από τη Γουινέα ήταν εκείνος που έλυσε το «γόρδιο δεσμό». Σε μια φάση που η μπάλα έπαιξε ωραίο… παιχνίδι στους πρωταθλητές Ελλάδας με τις συνεχείς καραμπόλες, πριν στρωθεί στον Μαντί κι εκείνος με τεχνικό σουτ με το αριστερό τη στείλει στη δεξιά γωνία του Τσόβαν.

Απίστευτη φάση

Σε μια φάση που μετά το κόρνερ του Βαλμπουενά, η πρώτη προσπάθεια του Σισέ να βρει την μπάλα δεν απέδωσε. Απομάκρυναν ασταθώς οι Σλοβάκοι, σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, κόντρα, νέο σουτ του Σισέ, κόντρα ξανά και τελικά, όταν η μπάλα έφτασε στον Μαντί Καμαρά, εκείνος σημάδεψε σωστά και την έστειλε στα δίχτυα. Με αυτό τον περιπετειώδη τρόπο ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας, στο 37ο λεπτό του ματς.

Γκολάρα κόντρα στη Νέφτσι

Εδώ πρέπει να σημειωθεί πώς αυτό ήταν το δεύτερο, φετινό, ευρωπαϊκό γκολ του Μαντί. Ο Αφρικανός μέσος είχε πετύχει και τη γκολάρα στη νίκη 1-0 επί της Νέφτσι Μπακού, επίσης στο «Γ. Καραϊσκάκης», για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League. Βεβαίως μερικά λεπτά αργότερα είχε αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα. Αλλά είχε σκοράρει και το γκολ του είχε δώσει τη νίκη στον Ολυμπιακό.