ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τι έγινε παιδιά τελείωσε;

Τερματικός σταθμός … Κηφισιά για το τσούρμο του Τερίμ, που έμεινε κι ευχαριστημένο με την εντός έδρας ισοπαλία κόντρα στην ομάδα των βορείων προαστίων.

Σε νέα εντός έδρας απώλεια βαθμών υποχρεώθηκε ένας νωθρός Παναθηναϊκός, , αφού έμεινε στο 1-1 κόντρα στην εκ των ουραγών Κηφισιά στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 24η αγωνιστική της Super League. Οι «πράσινοι» έδειξαν να «μπλοκάρουν» από τον τρόπο παιχνιδιού της ομάδας των βορείων προαστίων, ωστόσο προηγήθηκαν με το έβδομο φετινό γκολ του Παλάσιος στο 37’.
Κατάφεραν όμως να τα… γκρεμίσουν όλα μέσα σε τέσσερα λεπτά στην επανάληψη, όταν ο Σένκεφελντ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 64’, ενώ ο Αράο με αυτογκόλ στο 68’ διαμόρφωσε… πρόωρα το τελικό αποτέλεσμα, αφού έδειξαν σοκαρισμένοι από εκείνο το σημείο και μετά. Νωρίτερα, δε, στο 59ο λεπτό, είχαν ορθά ακυρωθέν γκολ του Παλάσιος, ενώ ο Μποτία θα μπορούσε να αποβληθεί κι αυτός, για την αγκωνιά που έριξε στον Ιωαννίδη προτού αντικατασταθεί λόγω τραυματισμού στην ίδια φάση, με τον Μπιφουμά να έχει δοκάρι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Σε κάθε περίπτωση, πάντως αποψινή εξέλιξη του αγώνα έρχεται να διαψεύσει την πρόσφατη δήλωση του Τούρκου προπονητή, σύμφωνα με την οποία ένα ματς δεν λήγει εάν δεν πει την τελευταία λέξη ο ΠΑΟ..
Προφανώς η αλαζονεία πληρώνεται και πολλές φορές πανάκριβα..