Θρύλος είσαι – Πάρε την πρόκριση

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο. Επιπλέον, εντός συνόρων έχει ένα πολύ μεγάλο σερί νικών. Ωστόσο τώρα όλα αυτά δεν μετρούν. Καθώς πρέπει να το αποδείξει και το βράδυ (8/3, 20:00) της Παρασκευής στο Λουτράκι. Δηλαδή να νικήσει τον Παναθηναϊκό και να περάσει στον τελικό. Θρύλος είσαι – Πάρε την πρόκριση.

Θρύλος είσαι και ξέρεις…

Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος κόντρα στον ΠΑΟ, ο Ολυμπιακός πέτυχε μια άνετη και «καθαρή» νίκη με 3-0 σετ! Αλλά αυτό το ματς ανήκει στο παρελθόν. Διότι τώρα υπάρχει ένα ακόμα. Πιο συγκεκριμένα αυτό κόντρα στον Παναθηναϊκό, για τον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Πιο συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκες» θέλουν να κάνουν το πρώτο βήμα για να επιστρέψουν στις κατακτήσεις τίτλων. Άρα θα πρέπει να κάνουν άλλη μια καλή εμφάνιση. Ώστε να πετύχουν άλλη μια νίκη κόντρα στον «αιώνιο» αντίπαλο. Κατά συνέπεια, να εξασφαλίσουν το εισιτήριο για τον τελικό. Θρύλος είσαι – Πάρε την πρόκριση.