ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Τεσσάρα» για τους Νέους!

Σαρωτική η Κ-19 του Ολυμπιακού συνέτριψε με 4-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Κ-19 του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, τον οποίο συνέτριψε με 4-0 για την 20ή αγωνιστική της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό ο Χαραλαμπόγλου κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και έκανε το 1-0.
Ο Θρύλος συνέχισε να είναι καταιγιστικός και αφού στο 13′ είχε δοκάρι με τον Δαρβίρα, στο 37′ κέρδισε πέναλτι.

Ο Δαρβίρας πάτησε περιοχή ο Ναούμης τον ανέτρεψε αντικανονικά με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι και να δείχνει κόκκινη κάρτα στον παίκτη των Ιωαννίνων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπάκουλας και με ψυχραιμία σημείωσε το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Ο Λιατσικούρας στο 51′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 3-0, ενώ στο 61′ το συγκρότημα του
Σωτήρη Συλαϊδόπουλου είχε διπλό δοκάρι, όταν αρχικά ο Μπάκουλας έκανε σουτ μέσα από την περιοχή και στη συνέχεια ο Καρανάτσιος σημάδεψε εκ νέου το δοκάρι της εστίας.

Το τελικό 4-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε και πάλι ο Λιατσικούρας, όταν μετά από πάσα του Χαραλαμπόγλου νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Επόμενη αγωνιστική για την Κ19 είναι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σ. Συλαϊδόπουλος): Σίνα, Κουτσογούλας (56′ Αρσενίδης), Δάμα (68′ Τουφάκης), Κ. Κωστούλας, Πλειώνης (68′ Πρεκατές), Λιατσικούρας, Δαρβίρας (56′ Λώλης), Μπάκουλας, Χαραλαμπόγλου, Πνευμονίδης (56′ Καρανάτσιος), Αλαφάκης.

ΠΑΣ Γιάννινα (Τ. Ανθυμιάδης): Βρακάς, Αθανασίου, Λούπας, Ναούμης, Ντώνος, Καλέμι (46′ Κοντός), Σουπιάδης (81′ Μαλάι), Πάκος, Κατσαούνος (46′ Σπυράτος), Πολιώνης (46′ Βλέτσας), Ζωγράφος.