ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧωρίς κατηγορία

Τελικός σε γήπεδο «στρούγκα»! [pics]

Μια ακόμη φορά που σε ματς στον Άγιο Θωμά και συμβαίνουν ευτράπελα! Ένα γήπεδο «στρούγκα» που δεν πρέπει να διεξάγονται ματς. Αλλά η ΕΟΠΕ δεν κάνει τίποτα! Επιτρέπει να γίνονται τα ματς εκεί. Διότι το σκηνικό ήταν τραγικό. Οι οπαδοί του ΠΑΟ άναψαν καπνογόνο, η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική και οι διαιτητές διέκοψαν προσωρινά το ματς. Δίνοντας εντολή να εκκενωθεί το γήπεδο! Τελικός σε γήπεδο «στρούγκα»!

Ντροπή να γίνονται τελικοί σε «στρούγκες»

Άλλη μια φορά που στο κλειστό του Αγίου Θωμά συμβαίνουν ευτράπελα! Ειδικότερα αυτή τη φορά οι οπαδοί του ΠΑΟ άναψαν καπνογόνο μέσα σε ένα κλειστό γυμναστήριο που δεν έχει εξαερισμό. Στο φινάλε του τρίτου σετ, ενώ η ομάδα τους είχε προβάδισμα με 2-1 σετ, με αποτέλεσμα η ατμόσφαιρα να γίνει αποπνικτική. Αγώνας δεν θα μπορούσε να γίνει υπό αυτές τις συνθήκες. Οι διαιτητές επέλεξαν να διακόψουν το ματς και αποχώρησαν στις 23:07 για τα αποδυτήρια. Τρία λεπτά αργότερα αποχώρησε και ο Ολυμπιακός.

Εκκένωση ή διακοπή!

Οι διαιτητές ενημέρωσαν τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού πώς αν δεν εκκενωθεί το γήπεδο, δεν θα συνεχιστεί το ματς. Έδωσαν στους ανθρώπους του ΠΑΟ χρόνο ως τις 23:45 για να αδειάσουν τις κερκίδες. Εάν δεν συμβεί αυτό, το ματς δεν θα συνεχιστεί! Εδώ, όμως, δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό στον Άγιο Θωμά. Ποιός να ξεχάσει τί συνέβη πριν τον επαναληπτικό ημιτελικό του CEV Challenge Cup.

Καθώς το ματς είχε μετατεθεί για μια ημέρα μετά και χωρίς κόσμο, λόγω των επεισοδίων των οπαδών του ΠΑΟ με την Αστυνομία. Ωστόσο συνεχίζουν να γίνονται εκεί ματς. Και κάθε φορά, οι χουλιγκάνοι του ΠΑΟ προκαλούν πρόβλημα, ενώ η διοίκηση των «πράσινων» είναι απούσα και έρμαιο των διαθέσεών τους! Τελικός σε γήπεδο «στρούγκα».