Στα «κόκκινα» με τον ΠΑΟ!

Οι αναμετρήσεις με τον «αιώνιο» αντίπαλο έχουν τεράστιο ενδιαφέρον και ο στόχος είναι πάντα η νίκη.

Από την Τετάρτη ο Ολυμπιακός είναι και με τη… βούλα Πρωταθλητής. Πήρε τον τίτλο και δεν θα χρειαστεί να περιμένει την απόφαση του CAS, για την υπόθεση της πολυιδιοκτησίας ΠΑΟΚ-Ξάνθη. Πρώτο ματς μετά την κούπα για τον Θρύλο είναι στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Από την άλλη, το δεδομένο είναι ένα: Το μοναδικό που σκέφτονται ο Πέδρο Μαρτίνς και οι παίκτες είναι το πώς θα πάρουν τη νίκη. Μην ξεχνάμε πώς στην κανονική περίοδο, στο αντίστοιχο ματς, το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο 1-1 με τους «ερυθρόλευκους» στο δεύτερο ημίχρονο να αντιμετωπίζουν θέματα. Αλλά αυτό το ματς ανήκει στο παρελθόν. Πάμε στα… φρέσκα!

Είναι δεδομένο πώς θα δούμε έναν Ολυμπιακό με λίγες αλλαγές στην ενδεκάδα. Η νίκη είναι το ζητούμενο για τους Πρωταθλητές. Υπάρχει μεν ο στόχος να διατηρηθεί το αήττητο στα 5 ματς που απομένουν στη φετινή Super League. Αλλά παράλληλα το κίνητρο είναι ο ίδιος ο αντίπαλος. Ο κόσμος του Ολυμπιακού θέλει να βλέπει την αγαπημένη του ομάδα να ΝΙΚΑΕΙ πάντα τον «αιώνιο» αντίπαλο. Να μην του χαρίζεται ποτέ. Και να του βάζει γκολ, πολλά γκολ, όσα περισσότερα γίνεται!

Μην περιμένει κανείς, λοιπόν, να δει την Κυριακή έναν Ολυμπιακό με… λίφτινγκ στην ενδεκάδα. Θα γίνουν λίγες αλλαγές, αλλά με… μέτρο. Διότι οι «ερυθρόλευκοι» θα μπουν στο ΟΑΚΑ με στόχο να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο. Να του βάλουν γκολ και άλλο γκολ και… να μην σταματάνε! Αυτό θέλουν κι αυτό πρέπει να κάνουν. Εξάλλου, στους «συμμάχους» πρέπει να επιβάλεις την… τιμωρία που τους αρμόζει. Κι αυτό είναι ξεκάθαρα μια νίκη με πολλά γκολ!