ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Σπουδαίες εμφανίσεις από Βαλσαμάκη και Γεωργιάδη

Εξαιρετική παρουσία είχαν τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley K22, “Βαγγέλης Κουτουλέας”. Καθώς οι κοπέλες του Θρύλου, η Δήμητρα Βαλσαμάκη και η Έλενα Γεωργιάδη, άφησαν το στίγμα τους. Σπουδαίες εμφανίσεις από Βαλσαμάκη και Γεωργιάδη.

Πολύ καλή παρουσία από Βαλσαμάκη και Γεωργιάδη

Τα κορίτσια του Ολυμπιακού κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley K22, “Βαγγέλης Κουτουλέας”. Διότι ήταν η ομάδα έκπληξη στο τουρνουά. Καθώς κανείς δεν περίμενε να φτάσουν τόσο ψηλά. Αλλά δεν μπόρεσαν να ξεπεράσουν το δίδυμο της Αγνής Τριλυράκη και της Ελπίδας Πιτσιγκώνη. Εξάλλου, το θέαμα ήταν υψηλό στο τουρνουά που έγινε στις εγκαταστάσεις του Kalamata Beach Volley.

Πιο συγκεκριμένα, ήταν μια διοργάνωση με τη συνδρομή της ομοσπονδίας και του Δήμου Καλαμάτας. Επιπλέον, τα κορίτσια του Ολυμπιακού πάλεψαν στον τελικό και ηττήθηκαν 2-1 σετ. Αν και κατέκτησαν το πρώτο με 21-5. Όμως στη συνέχεια έχασαν το δεύτερο με 21-15, ενώ στο τάι μπρέικ το σκορ ήταν 15-13 για τις αντιπάλους τους. Σπουδαίες εμφανίσεις από Βαλσαμάκη και Γεωργιάδη.