ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σκληρό μάθημα για Μπέρνλι

Πρoβληματική ,για ακόμα ένα παιχνίδι εμφανίστηκε η Μπέρνλι που γνώρισε βαριά ήττα  από  την Φούλαμ στο “Κρέιβεν Κότατζ” με 4-2.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ένα από τα πιο θεαματικά στη φετινή Premier League, με τον Σερί να σουτάρει από πολύ μακριά και να κάνει το 1-0 στο 4ο λεπτό. Εξι λεπτά αργότερα πάντως,ήρθε η απάντηση με τον Χέντρικ να φέρνει το ματς στα ίσα.

Μέσα σε δύο λεπτά(36-38)ο  Μίτροβιτς, με δύο δικά του τέρματα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, με τον Ταρκόφσκι  να μειώνει σε 3-2 στο 43.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σούρλε κλείδωσε τη νίκη για τους Λονδρέζους στο 83′.

Φούλαμ: Μπετινέλι, Φοσού-Μενσά, Οντόι, Λε Μαρσάντ, Μπράιαν (72’ Τσέιμπερς), Σέρι, ΜακΝτόναλντ, Σέρνεϊ (79’ λ. τρ. Ανγκίσα), Σίρλε (89’ Σεσενιόν), Μίτροβιτς, Βιέτο.

Μπέρνλι: Χαρτ, Λόουτον, Ταρκόφσκι, Μι, Γουόρντ (66’ Μπαρνς), Λένον, Κορκ, Γκούντμουντσον (19’ λ. τρ. Τέιλορ), Γουέστγουντ, Γουντ (66’ Βόουκς), Χέντρικ.