ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΚώστας ΠαλαιολόγοςΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

«Σίφουνας» ο Θρύλος!

team1

Με κορυφαίο έναν διαστημικό Αγκάμεζ που πέτυχε δέκα άσους(!) ο Ολυμπιακός θριάμβευσε στην Αλεξανδρούπολη του τοπικού Εθνικού με 3-0 σετ πανηγυρίζοντας την τρίτη του διαδοχική νίκη στην Α1 και περιμένει με άγριες διαθέσεις τον ΠΑΟΚ.

Με κορυφαίο τον εκπληκτικό Λίμπερμαν Αγκάμεζ που πέτυχε 6  άσους(!0 οι Κυπελλούχοι Ελλάδας σμπαράλιασαν την υποδοχή της ακριτικής ομάδας κι έφτασαν με εμφατικό τρόπο στο «τρίποντο» αναδεικνύοντας πολλές αγωνισιτκές αρετές και πλέον περιμένουν τον ΠΑΟΚ το ερχόμενο Σάββατο με άγριες διαθέσεις στο «Μελίνα Μερκούρη»

Οι Πειραιώτες πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση σε μια δύσκολη έδρα κυριαρχώντας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και κατάφεραν να επικρατήσουν μέσα σε 1 ώρα και 7 λεπτά!

Δυνατά από την αρχή!

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση και είχε τον έλεγχο από το ξεκίνημα πηγαίνοντας μπροστά στο σκορ και στα δυο τεχνικά τάιμ άουτ (με 5-8 και 13-16). Το υπέρ του προβάδισμα ο Θρύλος το διατήρησε για να πάρει το πρώτο σετ με 17-25. Στο δεύτερο σετ οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν ακόμα περισσότερο στροφές και κυριάρχησαν χωρίς να δώσουν σε κανένα σημείο δικαιώματα στον αντίπαλο τους. Οι Πειραιώτες «έχτισαν» γρήγορα μια διαφορά ασφαλείας πηγαίνοντας με +7 στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ (9-16) για να φτάσει με άνεση στο 11-25 με το οποίο κρίθηκε το δεύτερο σετ. Ανάλογη ήταν η εικόνα και στον 3ο σετ, με τον Θρύλο να έχει την ξεκάθαρη υπεροχή και να φτάνει άνετα στο 15-25 με το οποίο πήρε τη νίκη με 3-0 σετ.

Τα σετ: 17-25 (26’), 11-25 (21’), 15-25 (20’)