Σας έχει «γλεντήσει» μέσα-έξω και μιλάτε! (videos)

Ρε κατακαημένοι τί να… φοβηθεί από εσάς ο Ολυμπιακός;

Τρομερό! Να μην γίνεται ο τελικός λόγω του κρούσματος κορωνοϊού του Λοβέρα και οι «πέσε… κάτω» να λένε πώς ο Ολυμπιακός «φοβάται» να… κατέβει!Μιλάμε για θράσος, ποδοσφαιρικό! Ό,τι άλλο να πει κανείς μόνο ως αστείο μπορεί να χαρακτηριστεί. Αλλά αυτούς δεν μπορείς να τους πάρεις στο σοβαρά. Με όσα λένε και κάνουν. Είναι να μην γελάει κανείς μαζί τους;

Σερί 6 αγώνων χωρίς ήττα κόντρα στην ΑΕΚ «τρέχει» ο Ολυμπιακός. Ο πρωταθλητής Ελλάδας κυριαρχεί φανερά έναντι της ομάδας του Καρέρα τον τελευταίο καιρό. Αλλά για ορισμένους αυτό δεν μετράει, δεν σημαίνει τίποτα. Τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες με γκολ 12-3 είναι ένδειξη σαφούς κυριαρχίας! Όμως εκείνοι τώρα «σφυρίζουν» αδιάφορα.

Πριν από αυτό, είχαν οι «κιτρινόμαυροι» μια περίοδο που είχαν το πάνω «χέρι» στα ματς με τον Θρύλο. Εκείνη την περίοδο μετρούσαν πέντε νίκες σε επτά ματς με τους «ερυθρόλευκους». Διαβάζαμε τότε πώς έχουν πάρει τον… αέρα του Ολυμπιακού! Τώρα, όμως, που η κατάσταση έχει επιστρέψει στα κανονικά και η μεγαλύτερη ελληνική ομάδα «τρέχει» 6 ματς χωρίς ήττα με την Ένωση, τα πράγματα «λέγονται» διαφορετικά!

Έφτασαν στο σημείο να πουν πώς ο Ολυμπιακός «φοβόταν» την ΑΕΚ και έκανε ό,τι μπορούσε για να μην κατέβει στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Ξέχασαν πώς μια εβδομάδα πριν από την κανονική ημερομηνία τέλεσης, την 26η Ιουλίου, «έγραψε» τρίμπαλο στο «Γ. Καραϊσκάκης». Βλέπετε σε αυτά τα σκορ, όταν έχουν φάει και 4άρες και 6άρες την τελευταία δεκαετία! Άρα τι να φοβάται ο Ολυμπιακός; Πλάκα μας κάνουν…