ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

“Λύγισε” στο τέλος η Κ19

Την ήττα γνώρισε η Κ19 του Ολυμπιακού κόντρα στην αντίστοιχη του ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Παρά το γεγονός ότι οι ερυθρόλευκοι τα έδωσαν όλα και είχαν χαμένες ευκαιρίες ακόμα και για να πάρουν το παιχνίδι “πλήρωσαν” τον νόμο του ποδοσφαίρου και πιο συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του ματς γνώρισαν την ήττα με 1-0.

Πάντως, οι «ερυθρόλευκοι» πάλεψαν μέχρι το τέλος και παρά την ήττα έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία και μέσα από τη σκληρή δουλειά θα μπορέσουν να πετύχουν τους φετινούς στόχους της ομάδας.

Το πρώτο ημίχρονο κινήθηκε σε χαμηλό τέμπο λόγω και του κακού αγωνιστικού χώρου λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών. Το 0-0 έμεινε έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο εκείνη τη χρονική στιγμή.

Στην επανάληψη, το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε, ωστόσο οι δύο ομάδες έγιναν πιο αποτελεσματικές στην τελική προσπάθεια, χωρίς να καταφέρνουν να σκοράρουν. Μεγάλη ευκαιρία, τετ- α τετ έχασε ο Φέκκας στο 80’, ενώ ο Μαρίνος στο 90’ επίσης βρέθηκε απέναντί από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, χωρίς αποτέλεσμα.

Έτσι, ο Ολυμπιακός «πλήρωσε» την αστοχία του στο τέλος, με τον ΠΑΟΚ να σκοράρει και να παίρνει τη νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες): Καραργύρης, Γαλούπης, Πέιος, Ράμα, Γκοτζαμανίδης, Νεοφυτίδης (76′ Τσερκώνης, Ξενιτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος (80′ Μαρτίνης), Μαρίνος, Βοΐλης (83′ Μπουλάρι).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (89′ Πουρνάρας), Μπαλογιάννης (83′ Σαλαμούρας), Δούμτσης (72′ Πανίδης), Χατζηστραβός, Τζοβάρας.