ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πρωταθλητής σε Άνδρες και Γυναίκες

Απόλυτος κυρίαρχος στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση, για άλλη μια σεζόν. Καθώς ο Θρύλος πήρε τον τίτλο και στις δύο κατηγορίες. Πρωταθλητής σε Άνδρες και Γυναίκες.

Κυριαρχία σε Άνδρες και Γυναίκες

Λοιπόν, το βράδυ της Τρίτης ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Α1 κατηγορία Ανδρών της Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Μιας και αυτό ήταν το τρίτο σερί πρωτάθλημα, σε επίπεδο Ανδρών. Όπως και το 17ο συνολικά στην ιστορία του τμήματος. Ωστόσο δεν ήταν μόνο αυτό που πέτυχε ο μεγαλύτερος, πολυαθλητικός σύλλογος στην Ευρώπη. Γιατί είναι μεγάλη υπόθεση πώς σε ένα ακόμα άθλημα, ομαδικό, ο Θρύλος είναι το απόλυτο «αφεντικό» εντός συνόρων. Διότι κυριάρχησε τόσο στους Άνδρες όσο και στις Γυναίκες.

Ο Ολυμπιακός πρωταθλητής παντού!

Αξίζει να σημειωθεί πώς στα τέλη Μαρτίου, η ομάδα Γυναικών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Ολυμπιακού κατέκτησε το πρωτάθλημα. Όταν, στον τελικό των πλέι οφ, επικράτησε με 4-0 του Παναθηναϊκού. Ειδικότερα οι «ερυθρόλευκες» ολοκλήρωσαν τη σεζόν, μετρώντας μόνο νίκες! Δηλαδή πήραν το πρωτάθλημα αήττητες. Ακολούθως ήρθε το βράδυ της Τρίτης ένα ακόμα πρωτάθλημα. Διότι ήταν η σειρά της ομάδας Ανδρών για να φτάσει στο πρωτάθλημα. Μετά από έναν συναρπαστικό τελικό που είχε διάρκεια σχεδόν 5 ώρες! Για να νικήσει, τελικά, 4-3 τον Παναθηναϊκό και να πανηγυρίσει το τρίτο σερί και 17ο συνολικά πρωτάθλημα στην ιστορία του τμήματος. Πρωταθλητής σε Άνδρες και Γυναίκες.