ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρόκριση στο 95′ για την Ναντ

Με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων τα «Καναρίνια» επικράτησαν 2-1 της Καραμπάγκ και εξασφάλισαν τη πρόκρισή τους για την επόμενη φάση του Conference League.

Ο έξτρα χρόνος των καθυστερήσεων αποδείχθηκε καταστροφικός για τον Ολυμπιακό από την εκκίνηση του φετινού ευρωπαϊκού του ταξιδιού και … σωτήριος για την Ναντ

Ένα το γκολ της Φράιμπουργκ στο 93’ με τον Σιντίλια στον Ολυμπιακό, ένα και το γκολ της Ναντ στο 95’ στην Καραμπάγκ και έφεραν το τέλος της φετινής ευρωπαϊκής παρουσίας του πρωταθλητή Ελλάδας.
Η γαλλική ομάδα πέτυχε το γκολ που αναζητούσε, ώστε αν συενχίσει την ευρωπάική της πορεία στο 95’ και νίκησε 2-1 την Καραμπάγκ με το γκολ του Γκαναγκό.

Οι Γάλλοι είχαν προηγηθεί στο 16’ με τον Σιριβέγια και η Καραμπάγκ είχε ισοφαρίσει στο 56’ με πέναλτι του Όζομπιτς, ενώ είχε και δοκάρι στο 62’ με το φάουλ του Κάντι. Ο Γκαναγκό, όμως, έφερε τα πάνω-κάτω στο φινάλε και χάρισε τη νίκη στη Ναντ με 2-1.

Ναντ: Λαφόν, Κορσιά (67’ Σισοκό), Καστελέτο, Γκιρότο, Μερλίν, Μουτουσαμί (78’ Γκαναγκό), Γκεσάν (67’ Σίμον), Σιριβέγια (88’ Κοκό), Μπλας, Μπαμπά (67’ Άπια), Μοχάμεντ.

Καραμπάγκ: Μαχαμανταλίγεφ, Βέσοβιτς (88’ Χουσεΐνοφ), Μουσταφαζαντά, Μεντίνα, Μπαϊράμοφ (88’ Καφαρκουλίγεφ), Καράγεφ (79’ Ρομαό), Ρίτσαρντ (69’ Γιάνκοβιτς), Όζομπιτς (69’ Σεϊντάγεφ), Κάντι, Ζουμπίρ, Οβούσου.