Πώς τους πετσόκοψες έτσι ρε Λάζαρ! (video)

Με σκόρερ τον Σέρβο, ο Ολυμπιακός άνοιξε στο 9′ το σκορ απέναντι στην ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου.

Με το πόδι στο γκάζι και από το σημείο, όπου ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα την περασμένη σεζόν, ξεκινάει ο Ολυμπιακός τον αποψινό τελικό Κυπέλλου κόντρα στην ΑΕΚ!

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας μπήκαν με … φούρια στην αναμέτρηση και ευτύχησαν στο 10ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ!

Δράστης ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς.

Ο Καμαρά έκανε την κάθετη μπαλιά προς τον Σέρβο εξτρέμ, εκείνος μπήκε στην περιοχή και με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ με το δεξί, νίκησε τον Τσιντώτα.

Με τον Σέρβο άσο να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι έναντι των «κιτρινόμαυρων» έπειτα από το υπέροχο γκολ, που είχε πετύχει στο 21ο λεπτό του επιβλητικού 3-0 του «Γ. Καραϊσκάκης» στις 19 του Περασμένου Ιούλη στο ματς όπου ο Θρύλο έκανε την στέψη για την κατάκτηση του 45ου πρωταθλήματος.