ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πονάει ο Μπα στη μέση -Αγωνία εν όψει Αρσεναλ

Με πόνους στη μέση αποχώρησε ο Σενεγαλέζος στόπερ του Ολυμπιακού στο 16ο λεπτό του αγώνα με τη Λαμία.

Πρόβλημα με τον Ουσεϊνού Μπα προέκυψε στον Ολυμπιακό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τη Λαμία για την 25η αγωνιστική της Super League..

Συγκεκριμένα στο 16ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν ήδη στα επίπεδα του 2-0 υπέρ των «ερυθρόλευκων » με τα τέρματα των Μπρούμα (7’) και Φορτούνη (11’) ο25χρονος στόπερ από την Σενεγάλη  αποχώρησε με ενοχλήσεις στην μέση, Μόλις αισθάνθηκε ένα .., τσίμπημα ο Μπα έκανε νεύμα στο ιατρικό τιμ των Πειραιωτών και κατόπιν σήμαν0ε συναγερμός.

Μετά από τις πρώτες βοήθειες που του δόθηκαν, ο υψηλόσωμος στόπερ αποχώρησε και πήγε απευθείας στα αποδυτήρια, δημιουργώντας «πονοκεφάλους» στον Πέδρο Μαρτίνς ενόψει του κρίσιμου πρώτου ευρωπαϊκού με την Άρσεναλ την ερχόμενη Πέμπτη για τη φάση των «16» του Europa League.