Πολλά τα “μηνύματα” ενόψει… 13/2

Το ξέρουμε πάρα πολύ καλά εδώ και καιρό, αλλά σε αυτήν την φαρσοκωμωδία που λέγεται “ελληνικό μπάσκετ”, δεν χάνει κανείς την ευκαιρία να μας το υπενθυμίζει με κάθε ευκαιρία. Τι εννοούμε με αυτό;

Έχουμε ήδη… προϊδεαστεί για το τί θα συμβεί στις 13 Φεβρουαρίου που είναι ο ημιτελικός κυπέλλου (της ΕΟΚ ντε) ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό, αλλά τα μηνύματα εξακολουθούν να έρχονται βροντερά και ξεκάθαρα!

Να… Ο Άρης απλά… πλησίασε τον Παναθηναϊκό στο ματς πρωταθλήματος στο ΟΑΚΑ και εκεί ανέλαβαν δράση οι υπόλοιποι τρεις των πρασίνων! Οι Θεσσαλονικείς έκαναν ένα σερί 25-9 και μπόρεσαν να φτάσουν τον Παναθηναϊκό στον πόντο με σκορ 60-59. Εκεί άρχισαν τα τραγελαφικά. Οι διαιτητές Ξενικάκης, Παντελίδης, Σκούτας έσπρωξαν όπως έπρεπε τον Παναθηναϊκό, μη συμβεί και τίποτα εκεί που δε πρέπει και χάσουν το πλεονέκτημα στους τελικούς και χρειαστεί να… βαρέσουν υπερωρίες!

Έτσι σε χρόνο τριών λεπτών, ο Παναθηναϊκός πήρε 5-0 φάουλ υπέρ του και μαζί με αυτά την νίκη!

Θα πει κανείς τι μας προκαλεί εντύπωση; Εδώ ο Μιλουτίνοφ πήρε τρία φάουλ σε ένα λεπτό!!!!! Τι εννοείτε στην Ευρωλίγκα δεν είχε κανένα μέχρι το πρώτο ημίχρονο; Εννοούμε!

Το πιο απίστευτο όμως ήταν πως ο λιγοστός κόσμος που βρέθηκε στο ΟΑΚΑ αρχισε να αποδοκιμάζει την ομάδα του Πιτίνο! Το μήνυμα όμως το πήραμε. Ένα ακόμα του τι περιμένει τον Ολυμπιακό στις 13/2. Κάτι για το οποίο έχουμε προϊδεαστεί από τις 4 Ιανουαρίου και ξέρουμε!