ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πέρασαν οι Νέοι από το Ηράκλειο

Σημαντικό «τρίποντο» πήρε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού απέναντι στον ΟΦΗ, στην Κρήτη. Καθώς επικράτησαν με 3-0 για την 9η εξ αναβολής αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19. Πέρασαν οι Νέοι από το Ηράκλειο.

Άνετα οι Νέοι στο Ηράκλειο

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αυτοί που είχαν τον πρώτο λόγο από την αρχή της αναμέτρησης και προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό. Όταν ο Καρανάτσιος ανατράπηκε στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπάκουλας που ευστόχησε και πέτυχε το 0-1. Στη συνέχεια, η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου προσπάθησε να δημιουργήσει και άλλες ευκαιρίες με σκοπό να σκοράρει ξανά πριν το φινάλε του ημιχρόνου.

Έτσι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Χαραλαμπόγλου είδε την κίνηση του Καρανάτσιου στην περιοχή. Διότι ήταν ιδανική η ασίστ και ο τελευταίος με όμορφο πλασέ σημείωσε το 0-2. Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός ήθελε να τελειώσει από νωρίς την υπόθεση νίκη. Κατά συνέπεια πέτυχε τρίτο τέρμα στο 57′ με τον Χαραλαμπόγλου για το τελικό 0-3.

ΟΦΗ Κ19: Καλαφάτης, Σέχου, Μπλίντο, Χνάρης (46′ Μερκούρης), Χότσα, Ζαχαριουδάκης (61′ Τσερελάκης), Καρανδίνος (67′ Βιδιαδάκης), Πορτοκαλίδης (46′ Αδαμάκης), Σταυρόπουλος (75′ Τακάκης), Πιστικός, Σημαντηράκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19 (Σ. Συλαϊδόπουλος): Έξαρχος, Κουτσογούλας (75′ Κουτσόπουλος), Δάμα, Κ. Κωστούλας, Πλειώνης, Λιατσικούρας, Δαρβίρας (75′ Χρήστου), Μπάκουλας (85′ Σούφκα), Χαραλαμπόγλου, Καρανάτσιος (63′ Ρολάκης), Αλαφάκης (63′ Τουφάκης).