ΠΑΟ γερά, στο 1-3 είναι καλά…

Με … μοιραίο τον αρχηγό του Κώστα Σλούκα ο Παναθηανίκός γνώρισε την ήτα από την Μακάμπι στην παράταση με 81-86 και υποχώρησε στην Ευρωλίγκα στο 1-3…

Αυτοκτόνησε ο … διπρόσωπος Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ απέναντι στην Μακάμπι γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα στην παράταση με 81-86 (καν. αγώνας 72-72). Οι «πράσινοι» γνώρισαν και δεύτερη εντός έδρας ήττα με τον ίδιο τρόπο μετά τον εμφύλιο της πρεμιέρας κόντρα στον Ολυμπιακό με τον Σλούκα να παίρνει τον τίτλο του μοιραίου και αυτό διότι αστόχησε σε μία πολύ κρίσιμη βολή και με το σκορ στο 80-82 6’ δεύτερα πριν το τέλος της παράτασης…  Έτσι υποχώρησε στο 1-3 της διοργάνωσης και έπειται συνέχεια!

Στον αρχηγό των «Πρασίνων» δόθηκε ένα πολύ αυστηρό φάουλ με τους ρέφερι να καταλογίζουν για τρεις πόντους και με το σκορ στα επίπεδα του 79=-82. Όμως ο … Κωστάκης ευστόχησ μόλονοσ τις 2 βολές μειώνοντα  ςσε 81-82 σ’ εκείνο το χρονικό σημείλ παίρνοντα ςτον τίτλο του … ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΜΟΙΡΑΙΟΥ!

Τουλάχιστον ο Σλούκας δεν έχει παράπονο. Αγωνίστηκε πάνω  από 30 λεπτά όσα αξίωνε να παίζει και στον Ολυμπιακό, όμως για ακόμη μία φορά αποδείχθηκε περίτρανα ότι δεν είναι ο παίκτης για τα μεγάλα ματς, αφού λυποψυχά..