ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧωρίς κατηγορία

Πάλι καλά που το ματς έληξε 4-0, να μην «τρέχουμε» ξανά!

Ευτυχώς που ο Ελ Αραμπί πέτυχε και τρίτο, δικό του γκολ στο τέλος, για να μην έχουμε άλλα…

Ολυμπιακός-Ατρόμητος 4-0! Με τρία γκολ από τον Ελ Αραμπί και ένα από τον Χασάν, όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Με την υποσημείωση πώς η ομάδα του Περιστερίου αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 30ό λεπτό, λόγω της αποβολής του Μάτιτς με απευθείας κόκκινη κάρτα!

Ο Γιουσέφ «κάρφωσε» τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ένα ο «Φαραώ». Αλλά το τρίτο γκολ του Μαροκινού «Killer» στο 87ο λεπτό ήταν το πιο… σημαντικό γκολ της βραδιάς. Επειδή έχει και back round στις αναμετρήσεις του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο.

Έτρεχαν οι «ερυθρόλευκοι» για ένα ματς στο παρελθόν με την ομάδα του Περιστερίου. Σε ανακριτές, σε επιτροπές Δεοντολογίας, σε Εφετεία (σ.σ.: ακόμα) για να δικαιωθούν για μια σκευωρία. Για μια υπόθεση που βασίστηκε σε μια μαρτυρία που μετά δεν ήταν μαρτυρία. Αλλά η «λάσπη» όλα αυτά τα χρόνια, σε… τόνους, έπεφτε πάνω τους. Σάμπως έχει ξεχάσει κανείς την προπαγάνδα για το ματς Ολυμπιακός-Βέροια 3-0!

Οπότε, να ζήσεις Ελ Αραμπί που έβαλες και τρίτο γκολ και τελικά ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0! Όχι τίποτα άλλο. Τώρα δεν θα τρέχουν οι «ερυθρόλευκοι» σε πολιτικά και αθλητικά δικαστήρια. Δεν υπάρχει πια κανείς να «καταγγείλει» ανύπαρκτα γεγονότα, όπως έγινε στο παρελθόν.