ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ολυμπιακός: Πρωταθλητής στο Open Water!

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων κατέκτησε το τμήμα κολύμβησης του Θρύλου. Διότι αναδείχθηκε πρωταθλητής στο Open Water. Μιας και στη διοργάνωση στο Παράλιο Άστρος Κυνουρίας, συγκέντρωσε 86 βαθμούς στη Γενική Βαθμολογία Ανδρών-Γυναικών. Έτσι, οι αθλητές και οι αθλήτριες των «ερυθρόλευκων» διέπρεψαν στην Αρκαδία. Καθώς κατέκτησαν την πρώτη θέση στη βαθμολογία των Γυναικών με 43 βαθμούς και τη δεύτερη σε αυτή των Ανδρών (36β.). Ολυμπιακός: Πρωταθλητής στο Open Water!

Πρωταθλητής Θρύλος

Εξάλλου, ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής και στη Γενική Βαθμολογία Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών, με εννιά και 18 βαθμούς, αντίστοιχα. Επίσης πέτυχες σπουδαίες επιδόσεις στο Παράλιο Άστρος, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα! Ειδικότερα η Καλλιόπη Κανόγκα συνέχισε και την Κυριακή τις εξαιρετικές εμφανίσεις της. Μετά τα 5 χιλιόμετρα Γυναικών, πήρε το χρυσό μετάλλιο και στα 10 χιλιόμετρα Γυναικών-Νέων Γυναικών με χρόνο 2:12’58’’.