ΠΟΛΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ολυμπιακός με… σπασμένα τα φρένα!

Μόνο νίκες στο ελληνικό πρωτάθλημα για τον νταμπλούχο Ελλάδας. Καθώς το βράδυ της Τετάρτης, η ομάδα του Χέρβο Κόλιανιν έκανε το «13 στα 13» στην Α1 πόλο Ανδρών. Μιας και νίκησε, άνετα, 12-5 τον ΓΣ Περιστερίου εκτός έδρας. Ολυμπιακός με… σπασμένα τα φρένα!

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός!

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον ΓΣ Περιστερίου και νίκησε 12-5, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής. Ο Θρύλος διατήρησε το απόλυτο που «τρέχει» στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο Ανδρών. Μιας και έκανε το «13 στα 13». Έτσι έφτασε τους 39 πόντους. Βέβαια, η πολλή δουλειά έγινε στο δεύτερο ημίχρονο. Καθώς στο διάστημα αυτό έκανε επί μέρους σκορ 6-0. Το αποτέλεσμα ήταν το 6-5 του Θρύλου στο πρώτο ημίχρονο να γίνει 12-5!

Κορυφαίος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Γενηδουνιάς που σκόραρε 4 φορές. Επιπλέον, από 2 τέρματα είχαν οι Φουντούλης και Γκίλλας. Εξάλλου, η άμυνα του Θρύλου στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτή που «καθάρισε» για τη νίκη. Αλλά και για να φτάσει ο νταμπλούχος Ελλάδας σε μια άνετη επικράτηση με 7 γκολ διαφορά, στο προτελευταίο ματς της α’ φάσης της Α1 πόλο Ανδρών. Ολυμπιακός με… σπασμένα τα φρένα.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 0-2, 0-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Αμαγνώστου, Χρ. Μπιτσάκος, Παπαδημητρίου, Πρέκας 1, Χρυσοσπάθης 1, Κουκουμάκης, Άντζιτς, Καρούντζος, Φώσκολος 2, Μπεριστιάνος 1, Τοράκης, Ανδρ. Μπιτσάκος, Χόλαντ, Μαστρογιαννάκος, Αλευρίδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Χρβόγε Κόλιανιν): Ζερδεβάς, Λιαντζίρης, Βάμος 1, Γενηδουνιάς 4, Φουντούλης 2, Γούβης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Αλαφραγκής 1, Δήμου, Νικολαΐδης 1, Παπαναστασίου, Δαμίγος, Γκίλλας 2.