Ολυμπιακός-Λουκέρνη με στοιχηματικό View

Oπως και να το δει κανείς, ο Ολυμπιακός είναι το μεγάλο φαβορί για τη νίκη απέναντι στη Λουκέρνη. Και δεν το λέμε μόνο  εμείς, αλλά και οι μπουκ που δίνουν τους Πειραιώτες σε χαμηλή απόδοση για τη  νίκη κόντρα στους Ελβετούς.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο άσος βρίσκεται μεταξύ 1.40 και 1.50, ενώ το να κερδίζει από το ημίχρονο πληρώνει κοντά στα 2.10.
Αν πάρουμε λοιπόν τις δύο ομάδες στο κομμάτι της στοιχηματικής ανάλυσης βγάζουμε συμπεράσματα. Ο Ολυμπιακός σαν γηπεδούχος θα θελήσει να σκοράρει στο πρώτο τέταρτο του αγώνα για να “Σπάσει” τον τσαμπουκά της Λουκέρνης. Στον Stoiximan το να μπεί γκολ στα πρώτα 28 λεπτά,είναι μία καλή επιλογή στο 1.97. Και όλοι ευχόμαστε να το βάλει ο Θρύλος.
Ο Μαρτίνς δεν θέλει με τίποτα η ομάδα του να δεχτεί γκολ. Η ομάδα, όμως, έχει δείξει θέματα αμυντικά και μάλιστα μετά το 65, βγάζει μία κούραση. Η Λουκέρνη έχει περισσότερα παιχνίδια στα πόδια της, αλλά έχει βγάλει με τη σειρά της πέρα απο επιθετικές αρετές και προβλήματα ..Με στοιχηματική λογική το γκολ -γκολ μοιάζει καλή επιλογή, αλλά ας είναι με σκορ ασφαλείας.
Ενας από τους σκόρερ που θα επιλεχθούν για να βάλουν γκολ στο ματς είναι ο Γκερέρο. Πρώτος σκόρερ στα φιλικά ο Ισπανός και να σκοράρει γενικά η απόδοση “αγγίζει” το 1.90. Πάντως και ο Φορτούνης είναι καλή περίπτωση για σκόρερ οποιαδήποτε στιγμή, καθώς εκτιέι τις στημένες μπάλες. Μία επιλογή καλή σε ειδικά είναι και τα 2-3 τέρματα στο παιχνίδι.