Ο παλιός είναι αλλιώς

Ο Ολυμπιακός απέδρασε από τα Γιάννενα,που  για ακόμα μια φορά του έβαλαν δύσκολα με τον Πέδρο Μαρτίνς να επιβεβαιώνει την παλιά διαφήμιση πως αυτούς που ξέρει αυτούς εμπιστεύεται.

Με λίγα λόγια σε ένα ματς που και πάλι η “εξυγίανση” του έβαλε εμπόδια,ο Μαρτίνς πήρε τη νίκη με αυτούς, που όλα αυτά τα χρόνια που είναι στο λιμάνι,που τον έχουν βγάλει από τη δύσκολη θέση και του χάρισαν τίτλους.

Με λίγα λόγια,ως θα έλεγε και ο Καλλίρης με τον Λιβιεράτο ,ο νέος είναι ωραίος αλλά ο παλιός είναι αλλιώς.

Ξεκίνησε την ενδεκάδα του όπως έχει συνηθίσει και έβγαλε στο ημίχρονο τον Ονιεκούρου όχι γιατί ο Νιγηριανός ήταν φαντομας στην επίθεση,τουναντίον βοήθησε πίσω πολύ,αλλά γιατί ήθελε να θωρακίσει τη μεσαία γραμμή και να κλείσει,εν τη παρουσία του Εμβιλά,τις τρύπες που θα έδιναν την ευκαιρία στον ΠΑΣ να απαντήσει στο υπέροχο γκολ του Αγκιμπού.

Και αφού ο Τικίνιο,όπως έπαιζε ο  Ολυμπιακός δεν θα έβαζε γκολ 10 μέρες να έπαιζε, ο Μαρτίνς έβαλε Βαλμπουενα και Γιουσέφ με ολίγον Ροντρίγκεζ και δικαιώθηκε.

Ο Γάλλος ξεκίνησε με εκτέλεση φάουλ στη φάση του 1-2,ο Εμβιλά έδωσε την ασίστ και ο Ελ Αραμπί σκόραρε αφού είχε σε 24 λεπτά κάνει πράγματα που άλλος επιθετικός δεν κάνει εύκολα.Δυο τελικές ,μοίρασμα παιχνιδιού,κλεψίματα τα πάντα όλα.Πως να μην είναι χαρούμενος με τέτοια..εργαλεία ο Πέδρο;

Πάντως είναι αλήθεια ότι για ακόμα μία φορά ο επιθετικός  του Ολυμπιακού και στη συγκεκριμένη περίπτωση ο Τικίνιο δεν μπόρεσε να φανεί επιθετικά γιατί η μπάλα δεν έφτανε εύκολα σε αυτόν..Κάτι ανάλογο είδαμε και με τον Παναθηναϊκό.Και ο Μαρτίνς πρέπει να βρει τη λύση